Prodej spotřebičů a náhradních dílů

Zasíláme i na Slovensko

Poplatky za recyklaci - PHE

13. srpna 2005 vstoupila v platnost novela zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech. Z novely vyplývají povinnosti pro výrobce a prodejce elektrospotřebičů, které se dále v konečném důsledku dotknou také konečných spotřebitelů. O co vlastně jde?

Novela zákona o odpadech se týká elektrických a elektronických zařízení. Smyslem a účelem této novely je především prevence vzniku odpadních elektrických a elektronických zařízení, jakož i snížení odpadu, který z těchto zařízení vzniká, jejich opětovným použitím a recyklací. Jde o snahu nezatěžovat životní prostředí nekontrolovaným nebo špatným ukládáním takového odpadu.

Všem výrobcům a dovozcům elektrospotřebičů s novelou vznikla povinnost finančně přispívat do kolektivního systému, ze kterého bude recyklace starších výrobků, tzv. historického odpadu, financována. Tento finanční příspěvek mají možnost uvádět odděleně na všech prodejních dokladech k novému zboží.
Pro koncové prodejce z toho vyplývá povinnost informovat spotřebitele o tom, že ceny zakoupeného zboží zahrnují poplatek za likvidaci historických elektrozařízení. Na prodejních dokladech se tedy objeví zcela nová samostatná položka, která zákazníkům sdělí jaká část kupní ceny bude použita k úhradě nákladů na recyklaci elektrozařízení.

Informace o sběrných místech lze získat také na stránkách Ministerstva životního prostředí - www.env.cz, dále na stránkách kolektivních systémů:
ELEKTROWIN - www.elektrowin.cz
ASEKOL - www.asekol.cz
REMA - www.remasystem.cz

BÍLÁ TECHNIKA

 • 217,– Kč s DPH za veškeré chlazení – chladničky, kombinace chladničky a mrazničky, mrazničky.
 • 66,– Kč s DPH za všechny velké spotřebiče – ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin, pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, elektrické sporáky, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, elektrická topidla, elektrické radiátory, ostatní velká zařízení pro vytápění místností, lůžek a sedacího nábytku nad 30kg, elektrické ventilátory velké, klimatizační zařízení, ostatní ventilační, odsávací a klimatizační zařízení nad 10kg.
 • 12,– Kč s DPH za domácí spotřebiče – elektrické plotny, mikrovlnné trouby, trouby na pečení, remosky, grily, vestavné fritézy apod.do 10kg, vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění nad 10kg, elektrická topidla a elektrické radiátory od 10-30kg, odsavače par.
 • 3,– Kč s DPH za malé spotřebiče – elektrická topidla a elektrické radiátory do 10kg, elektrické deky, elektrické boty, elektrické krby, masážní a rehabilitační zařízení apod., ostatní ventilační, odsávací a klimatizační zařízení do 10kg, ruční akumulátorové vysavače do 2kg, žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy , topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalů, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže nebo jinou péči o tělo, hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, váhy, elektrické ventilátory malé, ostatní malé domácí spotřebiče v jiné podskupině neuvedené.

PC + MOBILNÍ TELEFONY

 • 0,40 Kč s DPH příslušenství k mobilním telefonům (HF sady, buetooth sluchátka apod.)
 • 1,- Kč s DPH Klávesnice, myši, mobilní telefony, GSM moduly
 • 4,– Kč s DPH Telefony s audiosluchátky, USB telefonní přístroje, bezdrátové telefony, vysílačky, kapesní a stolní kalkulačky s tiskem, elektronické diáře a databanky, PDA, popisovače štítků, GPS, telefonní záznamníky, PC skříň se zdrojem el.energie
 • 10,– Kč PC komponenty (sestavy)základní jednotky včetně všech vnitřních komponent, laptopy, notebooky, stolní (kancelářské) tiskárny, sada PC reproboxů, elektrické psací stroje, kopírky a multifunkční zařízení, skenery do 50kg, faxy
 • 30,– Kč s DPH laminovací stroje, vázací stroje, skartovací stroje, , telefonní ústředny do 50kg
 • 39,- Kč s DPH Monitory do úhlopříčky 25“ (CRT,LCD, CCTV)
 • 60,50 Kč s DPH ostatní výrobky pro přenos zvuku, obrazu a inform.pomocí telekomunikací neuvedené
 • 202,– Kč s DPH Monitory s úhlopříčkou nad 25“ (CRT,LCD,CCTV), ostatní kopírovací zařízení

OSTATNÍ ELEKTRO

 • 1,- Kč Minirádia (bez reproduktorů), minikamery, web kamery, sluchátka, meteostanice, dálkové ovladače, časové spínače proudu, komponenty pro sat.a DVB příjem (modulátor, multipřepínač), adaptéry, nabíječky
 • 4,– Kč s DPH Radiopřijímače, analogové fotoaparáty, samostatné fotoblesky, samostatné el. poháněné teleobjektivy, sluchátka bezdrátová, mikrofony, osobní přehrávače (discmany, walkmany, MP3 přehrávače, MP3 HD přehrávače, minidisk přehrávače), diktafony, pokojové antény s napájením, radiobudíky, radiopřijímače s reproduktory, příslušenství k fotoaparátům, digitální fotorámečky do úhlopříčky 8“ (20cm) 
 • 10,– Kč s DPH Videokamery, digitální fotoaparáty, satelitní a DVB přijímače, parabolické antény s napájením, baby sittery (el. chůvy), přenosné radiomagnetofony s CD, elektrické hudební nástroje (bicí, kytary, key boardy), bezdrátové mikrofony, digitální fotorámečky nad úhlopříčku 8“ (20cm)
 • 20,– Kč s DPH zesilovače pro hudební produkci, mixážní pulty
 • 30,– Kč s DPH Sady reproduktorů, subwoofery, herní konzole, DVD/video přehrávače a rekordéry, mikro/mini/midi věže, hifi komponenty (zesilovače, receivery, tunery, CD přehrávače, gramofony, kazetové magnetofony) , zesilovače pro hudební nástroje
 • 33,- Kč Televize CRT, LCD, plazma do úhlopříčky 25“ (64 cm) včetně
 • 60,50 Kč s DPH, SAT a DVBT přijímače, dataprojektory, domácí kina (DVD mechanika, tuner a zesilovač vše integrované v jeden celek včetně sady reproduktorů, bez TV), digitální záznamová zařízení
 • 202,– Kč s DPH Televize CRT, LCD, plazma s úhlopříčkou nad 25“ (64 cm), televize projekční do 100kg 

NÁŘADÍ A NÁSTROJE

 • 4,– Kč s DPH za nářadí - vrtačky, pily, zařízení pro soustružení, frézování, broušení, drcení, řezání, sekání, stříhání, vrtání, dělání otvorů, ražení, skládání, ohýbání nebo podobné zpracování dřeva, kovů a dalších materiálů, nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely, nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití, zařízení pro postřik, šíření, rozptyl nebo zpracování tekutých nebo plynných látek jinými způsoby, nástroje pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti, ostatní elektrické a elektronické neuvedené nástroje nad 100g.
Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2022